نمونه گیری و بستنی

ما در گروهمون یک تیم داریم به نام Rapid Sampling متشکل از تقریبا تمام دانشجوهای دکترا که کارشون آزمایشگاهیه. هر از چند گاهی یکی از همکارها باید یک آزمایش پالس انجام بده و برای نمونه گیری سریع در فواصل زمانی 5 ثانیه به 5 تا 10 نفر کمک نیاز داره. اگر کسی از بیرون کار گروهی ما رو تماشا کنه واقعا خنده داره.

یکی مسئول ثبت زمان و شمارش معکوسه . یکی لوله آزمایش رو میده. یکی نمونه میگیره و یکی نمونه رو وزن میکنه و ...تمام این صحنه ها رو با دوربین فیلم برداری ضبط میکنیم تا بعدا اگر تاخیری یا خطایی در نمونه گیری بوده معلوم بشه. خلاصه هر کس وظیفه ای داره و باید وظیفه اش رو خوب انجام بده وگرنه کل کار بهم میریزه. کار پر استرسیه ولی به مرور زمان همه با تجربه شدیم و خطاهامون به حداقل رسیده جز اون دفعه ای که یکی از همکارها در تمام مدت نمونه گیری به اشتباه جلوی دوربین فیلم برداری ایستاده بود  و در تمام طول 10 دقیقه یک عدد سر در فیلم مشاهده میشد.

بعد از نمونه گیری هم همکاری که تیم نمونه گیری بهش کمک کرده همه اعضای تیم رو به بستنی یا کیک بسته به درجه حرارت هوا دعوت میکنه.

یکی از همکارهای تازه واردمون بعد از نمونه گیری هفته گذشته میگفت: قبلا که مقاله های گروه شما رو میخوندم با خودم میگفتم چقدر گروه بیوتکنولوژی دلفت پیشرفته است و چه دستگاهای اتوماتیک باحالی برای نمونه گیری دارند. حالا میبینم که 10 تا آدم این کارها رو انجام میدن.

راستی اگر وقت کردید و گذرتون افتاد به خیابون "julianalaan"، به بستنی فروشی نزدیک دانشکده ما سری بزنید. هم ارزونه و هم خوشمزه. بخصوص طعم فندقیش. تازه یکشنبه بعدازظهرها هم بازه.

/ 0 نظر / 10 بازدید