خودم باید انتخاب کنم...

تم کلاس تارا در این ماه پاییز و هالووین هست و این هفته بچه ها در مورد جادوگر و جادوگری و ... سر کلاس بحث میکنن، نقاشی میکشن،کاردستی درست میکنن ، کتاب میخونن، و کلاس رو تزیین میکنن. هر روز که تارا رو میبرم مدرسه اگر زود برسیم تارا نقاشی ها و کاردستی هاشون رو به من نشون میده. تم هر ماه رو بچه ها بعد از مشورت کردن و صحبت کردن با معلم و با رای گیری انتخاب میکنن.

 

معلم تارا کلاس رو به چند قسمت تقسیم کرده. یک طرف صندلی های بچه ها رو چیده و اول صبح همه دور یک حلقه مینشینن و با هم حرف میزنن و برنامه اون روز رو مرور میکنن. یک طرف هم میز نقاشی و آبرنگه. روی یک میز دیگه لگو درست میکنن. یک طرف هم پازل درست میکنن و یک طرف  دیگه دو تا کامپیوتر دارن برای تمرین تایپ کردن. یک طرف هم آشپزخانه و عروسک دارن و بچه ها خاله بازی میکنن. 

 

تارا از تم جادوگر خیلی خوشش نیومده و دوست نداره جادوگر نقاشی کنه. دخترک روحیه لطیفی داره و ولش کنی دوست داره همش  قلب و پاپیون و گل بکشه. گویا معلمشون دیروز بهشون حق انتخاب نداده و به بچه ها گفته باید چه کار کنن. امروز تارا به من میگه من باید خودم کاری رو که دوست دارم انتخاب کنم و انجام بدم. دوست ندارم معلم بهم بگه. 

 

موندم چی در جواب به تارا بگم. بهش بگم باید به حرف معلمت گوش بدی ( چیزی که ما بهش عادت کرده بودیم) ؟! یا بهش بگم که درست میگی و باید به معلم اعتراض کنی که نگذاشته انتخاب کنی چی کار کنی؟!

 

این عکس جادوگرکوچولو می می هست که یکی از شخصیتهای داستانی هست که تارا اتفاقا دوست داره. 

/ 0 نظر / 26 بازدید