سرگرمی

تو این چند ماه اخیر چندین همکار جدید شروع به کار کردند. یکی از اونها خانم آرژانتینی هست که برای فوق دکترا اومده. خانم مهربونی به نظر میاد و به دلیل اولا خانم بودن و دوماً اهل آمریکای لاتین بودن بسیار خوش صحبت هست و وقت استراحت و قهوه اگر حالش خوب باشه خیلی حرف میزنه. البته برای من خسته کننده نیست.

یکی از موضوعات مورد بحث که هر از چند گاهی پیش میاد فوتباله. چیزی که من تقریبا هیچی ازش سر درنمیارم و علاقه ای هم به دنبال کردن مسابقاتش ندارم و تقریبا به جز چند تا بازیکن بین المللی که احتمالاً تا حالا باید با فوتبال خداحافظی کرده باشند چیز بیشتری نمیدونم. بنابراین در این قبیل موارد ساکتم و چیزی برای گفتن ندارم. ولی این همکار آرژانتینی من علاقه زیادی به فوتبال داره و اطلاعاتش هم کم نیست و خیلی از مسابقات آرژانتین در جام جهانی و جام ملتهای آمریکا رو به تاریخ دقیقش یادشه و میدونه کی مثلا چند تا پنالتی رو تو کدوم بازی از دست داده.

چقدر خوبه که آدم یک یا چند سرگرمی برای خودش داشته باشه و بطور مداوم دنبالش کنه. مثلا طرفدار یک گروه موسیقی باشه و آلبومهاشون رو جمع کنه یا یک کار هنری انجام بده و همه چیز در مورد اون و حواشی اون رو بدونه و دنبال کنه.

 کمی که به خودم و سرگرمیهام فکر میکنم میبینم که سرگرمیهای زیادی ندارم و در واقع چیزی رو به طور جدی دنبال نمیکنم . نه خیلی اهل موسیقی ام. نه زیاد فیلم و سریال نگاه میکنم و نه زیاد کتاب میخونم و ....جز اینکه علاقه وافری به خریدن کتابها و مجلات آشپزی دارم ولی تا حالا حتی ۵ درصد دستور غذاها رو هم امتحان نکردم.

پس من چه کار میکنم؟!

پ ن١: فکر نکنید که الان خیلی وقت دارم و دنبال سرگرمی میگردم. اتفاقا خیلی تو دانشگاه سرم شلوغه . شاید همین یک بهانه است که دنبال چیز دیگه ای نرم. ولی افسوس که کارم رو هم درست و حسابی انجام نمیدم....

پ ن ٢: این هلندی ها اطلاعات عمومی خیلی بالایی دارند. دانشگاهی یا غیر دانشگاهی. تقریبا همه در یک سطح هستند و اون هم به خاطر مطالعه زیاد و رسانه آزاد و آموزنده است. خوش به حالشون. ای کاش یک کمی از این فرهنگ مطالعه روی من هم تاثیر بگذاره.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید