کاردستی و خلاقیت

خلاق بودن مادرزادی نیست و باید پرورش داده بشه. البته برای اینکه خلاق باشی یک کمی هوش و استعداد لازم داری ولی بقیه اش برمیگرده به محیط و امکانات و شرایطی که توش هستی. اگر دست به کاری نزنی و  چندین بار انجام ندی و خراب کاری نکنی به ایده جدیدی هم نمیرسی. در مدارس هلند بچه ها خیلی با دستشون کار میکنن و آموزش اینجا خیلی عملی هست. هر چند که فکر میکنم این روش مزایا و معایب خودش رو داره و اگر وقت کنم دوست دارم کمی بیشتر در موردش مطالعه کنم و روشهای مختلف رو با هم مقایسه کنم.

دیروز تارا قرار بازی داشت با دو تا دختر همکلاسیش و دخترها اومده بودن خونه ما. اولش یک کم سخت بود سه نفری با هم بازی کنن و بعد از یک ساعت فکر کردم شاید بهتر باشه اونها رو با کاردستی مشغول کنم. ایده کاردستی از تارا شروع شد چون بسته پنبه رو پیدا کرده بود و آورده بود پایین و میگفت من میخوام گوسفند درست کنم.

خلاصه جعبه کاردستی رو آوردم از زیرزمین و دخترها مشغول کار شدن. خیلی برام جالب بود که هر کدوم ایده خودشون رو داشتند و در نهایت سه تا کاردستی خوشگل درست کردن. البته یکیشون کم حوصله تر بود و مجبور شدم یک کم بیشتر کمکش کنم و در نهایت هم یک چیز دیگه براش بیارم تا درست کنه.

کاردستی تارا یک گوسفند بود که توی چمنزار بود . پشمهاش رو با پنبه درست کرده بود و چسبانده بود روی بدنش و یک گل هم کنار گوسفند کشیده بود و برای چمن هم دو تا تکه کاغذ رنگی سبز چسبانده بود روی کاغذ زمینه. بالا توی آسمان هم خورشید میدرخشید لبخند.

من مهدکودک نرفتم و توی خونه هم خیلی امکانات کاردستی درست کردن نداشتم و نمیتونم تارا رو با چهارسالگی خودم مقایسه کنم ولی همین الانش هم نمیتونم مثلا با دیدن یک چیز به یک طرح جالب برای کاردستی فکر کنم و خیلی وقتها قبل از اینکه یک کمی وقت بگذارم و فکر کنم میرم سراغ لپ تابم و تو اینترنت دنبال یک ایده میگردم.

 

 

/ 0 نظر / 49 بازدید