خساست یا فلاکت

 من آدم خوش لباسی نیستم ولی سعی میکنم مرتب لباس بپوشم و این کار رو برای دخترم هم میکنم و سعی میکنم بهش یاد بدم که مرتب باشه و بدونه که کجا باید چه لباسی بپوشه. این اواخر هم که یک کمی خیاطی یاد گرفتم براش گهگاهی لباس میدوزم و خوشبختانه تارا هم ازشون استقبال میکنه و با کمال میل لباسهای دست دوز مامانش رو میپوشه.

متاسفانه در اطرافم ( بخصوص محیط کار) خانمها و آقایونی که به لباس پوشیدنشون اهمیت نمیدن زیادن و این بخاطر اینه که غالب جامعه هلندی همینطور هستند و  باعث شده مردم نسبت به لباس پوشیدن بی تفاوت باشن. ولی مرتب بودن و ساده پوشی با شلخته بودن خیلی فرق میکنه  و مرتب بودن هزینه زیادی هم نداره. من معتقدم هر کسی باید متناسب با شأنش لباس بپوشه و از یک خانم و آقای کارمند با درجه علمی بالا انتظار میره که با دقت بیشتری لباسش رو انتخاب کنه . البته باید بگم هلندی ها به خساست هم معروفن و  در هیچ زمینه ای براحتی پول خرج نمیکنن.

بعضی از همکارانم هیچ وقت برای خودشون نهار نمیارن و  یا کل روز رو با یک نون و پنیر ساده سر میکنن و به رستوران شرکت هم نمیرن برای نهار خوردن ولی اگر جلسه ای باشه که نهار رایگان سرو بشه و یا ساندویج از جلسه نهار دیگری اضافه مونده باشه با ولع تمام میخورن و من از این خصوصیت منحصر به فرد هلندی خیلی بدم میاد و حرص میخورم.

دوستی میگفت بعضی ها خسیس هستند و خیرشون به کسی نمیرسه ولی بعضی ها با فلاکت زندگی میکنن. چون نه برای خودشون پول خرج میکنن و نه خیرشون به کسی میرسه.

 

/ 0 نظر / 68 بازدید