دخترک کنجکاو من

بچه های امروزی به راحتی هر چیزی رو قبول نمیکنن.  هر چی که بهشون میگی باید دلیل درستی براشون داشته باشی.

برام خیلی جالبه که تارا کارتون هایی تماشا میکنه که توش پری و فرشته و .... هست و خیلی دوست داره این جور برنامه ها رو ، ولی باورشون نکرده. مثلا تو یک برنامه دندون شیری دخترک میافته و دخترک دندونش رو قبل از خواب میگذاره زیر بالشش تا پری بیاد و برش داره و به جاش براش سکه بگذاره. تارا  به من میگه مامان پری که واقعا وجود نداره نه؟ من اگر نخوام دندون شیری ام رو بگذارم زیر بالش باید چکارش کنم؟

منم در جواب بهش گفتم که پری وجود خارجی نداره و فقط توی داستانها و کتابهاست. تو میتونی دندونت رو بگذاری توی جعبه و یادگاری نگهش داری و منم بهت به ازای هر دندونت که میافته یک سکه میدم.

چند هفته پیش هم تارا از من میپرسید مامان من اگر سوسیس با گوشت خوک بخورم چه اتفاقی برام میافته؟ تارا این سوال رو به این جهت میپرسه که تو مهد کودک وقتی به بچه ها سوسیس میدن به تارا یک برش پنیر گودا میدن و بهش میگن این سوسیس با گوشت خوکه و تو نمیتونی بخوری.

من چون نمیتونم به تارا دروغ بگم بهش گفتم اگر سوسیس بخوری اتفاقی برات نمیافته ولی ما عادت نداریم گوشت خوک بخوریم. توضیحات حلال و حرام رو گذاشتم برای بعدا که بزرگتر شد و تونستم تفاوت بین ادیان رو براش توضیح بدم.

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید