دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

صحبتهای مامانونه

دکمه های  روپوش آزمایشگاهم دیگه به سختی بسته میشند. البته همون دو سه تایی که میشه بستشون. دلم نمیاد یک روپوش بزرگتر برای این 6 هفته باقیمانده بگیرم. چون از سپتامبر که برمیگردم دوباره برام گشاد میشند.

شاید این نشونه اینه که باید کم کم از آمایشگاه دل بکنم و این چند هفته رو بشینم پای کامپیوتر . ولی مگه آزمایشگاه منو ول میکنه! از اوایل فوریه 4 بار فرمانتاسیون رو شروع کردم و بدلیل نوسان مجبور شدم متوقفشون کنم. فردا برای بار پنجم و ششم تکرارشون میکنم. اگر جواب داد که چه بهتر وگرنه باید بی خیال بشم و نتایج قبلی ام رو با گونه وحشی دیگه مقایسه کنم. میدونم که داورهای محترم ژورنال بهم ایراد خواهند گرفت . ولی 6 بار آزمایش کردن و جواب نگرفتن باید دلیل قانع کننده ای باشه. حالا ببینیم و تعریف کنیم.

داستان به فرمانتاسیون ختم نمیشه. کلی نمونه دارم که باید آنالیز کنم. البته این کار سبکتریه و مجبور نیستم تمام وقت آرمایشگاه باشم.

خلاصه باید تا 6 هفته دیگه با دختر بیایم دانشگاه و بریم و با هم آزمایش کنیم و آنالیز کنیم . دخترم حسابی کارشناس شده در امر فرمانتاسیون و نمونه گیری!

امروز که مایه تلقیح رو برای آزمایش فردا آماده میکردم داشتم خودم رو با مامانهای خونه دار مقایسه میکردم . به دغدغه هاشون در این دوران فکر میکردم و به مشغولیتهای ذهنی و کارهای خودم و امثال خودم. خدا رو شکر اونقدر مشغول هستم که دچار این مشکلات شایع بعضی مامانها نشدم و امیدوارم به لطف خدا  همونطور که همه چیز  تا حالا به راحتی پیش رفته بقیه این 10 هفته هم به خوبی و راحتی طی بشه.

پی نوشت١: روزها داره بلندتر میشه و اطرافیان سرحال تر از قبل هستند. واقعا چقدر نور و آفتاب تو روحیه آدم تاثیر میگذاره. امیدوارم این سرما هم بزودی کول و بارش رو ببنده و دمای هوا از 5 درجه بالاتر بره!

پی نوشت٢: از مقایسه با مامانهای خونه دار منظور بدی ندارم. خونه دار بودن هیچ مشکلی نداره . فقط خواستم یکی از مزیتهای کار کردن بیرون خونه رو در این شرایط بگم.

   + الهه جمالزاده - ٦:٠۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٩ اسفند ۱۳۸۸