دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

المپیک زمستانی و ایران

امروز مثل چند روز قبل  بحث المپیک زمستانی موقع کافی بریک داغ بود و هلندی ها در موردش با هم به زبان هلندی حرف میزدند. یک دفعه یکی از همکارهای با ادب هلندی با خنده مسخره اش سوئیچ کرد به زبان انگلیسی و از من پرسید تیم ایران چند تا مدال برده تا حالا ؟ ها ها ها. من فکر کردم سوالش کمی جدیه و گفتم من بازی ها رو دنبال نمیکنم.

و بعد ادامه داد: از اتیوپی هم در مسابقات شرکت کردند.

 تازه دو ریالی ام افتاد و فهمیدم آقا داره مسخره میکنه که از جاهای گرمسیر که برف نمیاد در بازیهای زمستانی شرکت کردند.

منم چون بار اولی نبود که یک نفر بدون اینکه چیزی از ایران و آب و هواش بدونه و فکر کنه ایران هم مثل عربستان بیابونه چنین حرفی به من میزد کمی ناراحت شدم و گفتم : کجاش خنده داره؟ شاید تو هم فکر میکنی تو ایران اصلا کوه نداریم و برف هم نمیاد؟!

ندانستنش اشکالی نداره. گاهی یک نفر اطلاعی از کشورت نداره و میپرسه.اون موقع سعی میکنی براش توضیح بدی. ولی از این ناراحت میشم که چیزی نمیدانند و قضاوت بیخودی میکنند و از همه بدتر مسخره میکنند.

پ ن: خیلی سخته که رک و روراست باشی ولی در عین حال بی ادب نباشی. این هلندی ها گاهی از مرز ادب رد میشوند و حرفهاشون آزاردهنده میشه.

   + الهه جمالزاده - ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ بهمن ۱۳۸۸