دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

نمی دانم

معمولاً از کلمه نیمدانم دو جور میشه استفاده کرد.

١- وقتی در مورد چیزی اطلاعات کافی نداری و یا مطمئن نیستی. پس در جواب سوال میگی نمیدونم و از گفتن نمیدانم  هم خجالت نمیکشی و سعی نمیکنی جوابی از خودت جور کنی .

این خصلت خوبیه و البته  ما ایرانی ها باید سعی کنیم یادش بگیریم. مثل شجاعت در معذرت خواهی کردن. بیشتر مشکلات ما از اینجا شروع میشه که شجاعت پذیرش اشتباهمون رو نداریم و از همه بدتر برای توجیهش دروغ  هم میگیم.

٢- بعضی وقتها میگی نمیدونم تا شانه خالی کنی از انجام کاری. یعنی به قول بعضی ها: "نمیدانم و راحت جانم"

این جنبه منفی گفتن نمیدانم هست که متاسفانه بعضی از تکنسین های آزمایشگاه زیاد ازش استفاده میکنند و دلشون نمیخواد زحمتی به خودشون بدن و از پشت کامپیوتر بلند شن تا بهت کمک کنن. در اینجور مواقع گفتن" نمیدانم و از همکارهات بپرس" راحت ترین کاره. 

   + الهه جمالزاده - ۳:۱٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٥ بهمن ۱۳۸۸