دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

دیابت

تو آزمایشگاه غلظت گلوکز رو به روش Quick and Dirty اندازه گیری میکنیم و از دستگاه اندازه گیری قند که بیماران دیابتی به کار میبرند استفاده میکنیم

امروز متوجه شدم که یکی از دانشجوها دیابتی است. از اونجایی که برادرزاده 11 ساله من هم از 16 ماهگی به دیابت مبتلا شده با این نوع بیماری کمی آشنا هستم . با این دانشجو کمی حرف زدم و اتفاقا دستگاه اندازه گیری قند او رو هم امتحان کردیم تا ببینیم دستگاهی که داریم خوب کار میکنه یا نه.( حدود 50% خطا داشت)

این پسر خوش رو و مودب میگفت بیماریش تو دوره بلوغ بیشتر حاد شده بوده و قند خونش اصلا منظم نبوده. برای معید نگران شدم. چون الان 11 سالشه و چند سال دیگه به سن بلوغ میرسه!

خیلی سخته که از کودکی با یک بیماری زندگی کنی و بزرگ بشی و تقریبا هیچ امیدی نداشته باشی که یک روز خوب بشی بلکه به خاطر این بیماری مشکلات دیگری هم به سراغت بیاد و تنها حسنش اینه که به خاطر این بیماری باید زندگی منظم و تغذیه سالمی داشته باشی.

   + الهه جمالزاده - ٤:۱۸ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ آبان ۱۳۸۸