دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

سعی و خطا

اگر یک محقق باشی و کارت هم آزمایشگاهی باشه این خصوصیتت رو به خانه هم می بری و با دید تجربی به مسائل نگاه میکنی و گاهی هم روی خودت آزمایش انجام میدی.

چند روزی بود که معده ام بدجوری اذیتم میکرد و البته هنوز هم. هر چی میخوردم معده ام ترش میکرد و من مونده بودم که چه کار کنم.  شروع کردم به حذف کردن بعضی از مواد خوراکی که تقریبا هر روز میخورم و جایگزین کردنشون با چیزهای دیگه.

نتیجه آزمایشات و سعی و خطا روی خودم خیلی هم بد نبود و تقریبا داره جواب میده. بخشی از یافته هام به شرح زیر است. البته اینها اصلا کلی نیست و فقط روی معده من جواب داده. شاید برای شما فایده نداشته باشه

١- آب پرتغال و پرتغال رو از صبحانه و سایر میان وعده ها حذف کردم

٢- شیرینی کمتر میخورم و هر موقع احساس گرسنگی یا ضعف میکنم یک کمی نان و پنیر یا ترد میخورم

٣- هیمنطور فهمیدم که برای ناهار  بهتره همون سالاد یا نون و پنیر ساده  هلندی بخورم  تا غذای باقیمانده از شب قبل.

۴-جویدن آدامس هم بعد از غذا به جلوگیری از ترش شدن معده کمک میکنه

۵-نکته آخر و مهمتر اینکه اگر یک کمی بهتر کار کنم و کارهام رو پیش ببرم، استرسم کمتر میشه و احتمالا معده ام هم کمتر درد میگیره.

پ ن ١: این آخری رو باید جدی گرفت

پ ن ٢: تو مسائل جدی تر دیگه سعی و خطا جواب نمیده و ممکنه مدتها زمان ببره . اون موقع بهتره از تجربیات دیگران کمک گرفت و اصولیتر پیش رفت

 

   + الهه جمالزاده - ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ مهر ۱۳۸۸