دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

دانشجوی خوب

از دو هفته پیش یک دانشجوی جدید لیسانس کارش رو با من شروع کرده.قراره دو تا گونه مختلف رو با هم مقایسه کنه. تو پروژه اش باید تقریبا تمام تکنیکهای متداول گروه ما رو برای نمونه گیری به کار ببره .باید اعتراف کنم که برای دانشجوی سال سوم لیسانس خیلی ساده نیست.

 بر خلاف دو تا دانشجوی دیگه که داشتم و هر کدوم خصوصیات منحصر به فردی داشتند،  مثلا یکیشون تنبل و خواب آلو بود و یکیشون با انگیزه بود ولی خیلی خودسر بود و اشتباهاشو نمیپذیرفت، این یکی با انگیزه، مرتب، و حرف گوش کنه و وقتی یک چیزی رو یک بار براش توضیح میدی زود یاد میگیره و دوست داره خودش همه کارها رو انجام بده و خداییش هم کمتر اشتباه میکنه. حالا باید دید میانه اش با محاسبات و موازنه جرم چطوره؟! هر چند فکر میکنم اگر خوب هم نباشه چون انگیزه شو داره میتونه از پسش بر بیاد.

در این مواقع دیگه دوست نداری از حرصت فرمانتور بوگندو رو بدی دانشجوی لیسانست برات بشوره تا تنبیه بشه!

خدایا از این دانشجوهای خوب باز هم نصیب کن!

 

   + الهه جمالزاده - ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸۸