دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

موسیقی سنتی

امروز بعد از چندین هفته که فقط برای چند دقیقه ای استراحت پشت کامپیوتر مینشستم، کل روز رو پشت کامپیوتر بودم و برای اینکه سر و صدای اطراف و رفت و آمد دانشجوهای فوق لیسانس برای رفع اشکال از همکارم حواسم رو پرت نکنه موسیقی سنتی گوش میکردم. اول آلبوم "رندان مست" استاد شجریان و بعد آلبوم "رسوای زمانه" علیرضا قربانی. این آلبوم رو چندین بار تا حالا گوش کردم و هر بار که گوش میدم از یکی از آهنگ ها بیشتر لذت میبرم. امروز آهنگ " از من بگذر" رو خیلی دوست داشتم و رفتم سراغ گوگل تا متنش رو پیدا کنم. لینک متن رو اینجا ببینید. البته فکر میکنم یک جا یک اشکال کوچولو داره. اگر به موسیقی سنتی علاقه دارید این آلبوم رو بهتون پیشنهاد میکنم.

پ ن ١: من قبل از ازدواج چندان اهل موسیقی سنتی نبودم. اینها از مزایای ازدواج با یک آدم خوش ذوقه!

پ ن ٢: یک دلیل دیگه علاقه به موسیقی سنتی میتونه افزایش سن هم باشه. دیگه نسبت به ۶-۵ سال پیش از موسیقی پاپ خوشم نمیاد. شاید هم خواننده های جدید کارهای  با سبک جدید و جالب ندارند دیگه!

پ ن٣: موسیقی گوش کردم که اطرافیان حواسم رو پرت نکنند ولی میبینید که .....

 

   + الهه جمالزاده - ٤:۳٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸۸