دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

همکلاسی قدیمی

چند وقتیه به یاد یکی از همکلاسیهای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ام افتادم. از همون 12 سال پیش که کنکور قبول شدم و گرکان رو ترک کردم ازش خبر ندارم.

اسم دوستم شرمینه تسلیمی بود و تو خیابون ویلا (تختی) زندگی میکردند. یکی دو بار به مناسبت تولدش رفته بودم خونه شون. دختر درس خونی بود و آروم و متین. دبیرهای مدرسه خیلی دوستش داشتند. فکر میکنم سال 76 کنکور قبول نشد و  سال بعدش مهندسی مکانیک قبول شد اما کدوم دانشگاه نمیدونم!

بعد از قبولی من ارتباطمون بدون دلیل خاصی قطع شد و من دیگه هیچ خبری ازش ندارم. شاید کوتاهی از من بود. چند باری تو اورکات و فیس بوک سعی کردم اسمشو جستجو کنم و یا تو گوگل بگردم و نشونی ازش پیدا کنم. ولی موفق نشدم.

یه جورایی دلم براش تنگ شده. نمیشه به خاطرات دبیرستان فکر کرد و یاد همکلاسیهای اون دوران نیافتاد. امیدوارم هر جا که هست موفق باشه. اگر کسی این دوست من رو میشناسه خوشحال میشم یه خبری ازش به من بده. 

   + الهه جمالزاده - ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ امرداد ۱۳۸۸