دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

سونا

دپارتمان بیوتکنولوژی تو خیابون julianalaan جزء قدیمیترین ساختمانهای دانشگاهه و شاید 150 سالی قدمت داشته باشه. از آنجایی که قدیمیه و آب و هوای هلند هم معتدله و معمولا زیاد گرم نمیشه هیچ سیستم خنک کننده مناسبی در اتاقها تعبیه نشده و تنها راه خنک شدن اتاق باز کردن پنجره است. این روزها اتاق کار ما تبدیل شده به سونا. درجه هوا زیاد نیست شاید حدود 27 درجه  ولی نمیدونم چرا تحملش راحت نیست. خدا رو شکر که بیشتر اوقات روز رو تو ازمایشگاه میگذرونم و قرار نیست تو اتاقم باشم.

آدمیزاده دیگه!  تا 3 سال پیش گرمای 40 درجه تهران و هوای گرم و مرطوب تابستان گرگان رو با مانتو و مقنعه مشکی تحمل میکردم و حالا شکایت میکنم از رطوبت و گرمای  اینجا که فقط کمی بالاتر از 25 درجه است و بعضی روزها به 30 درجه میرسه. بد عادت شدم و کمی هم کم طاقت!

   + الهه جمالزاده - ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸۸