دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

رفع کسالت

دو سه روزیه که با وجودی که به اندازه کافی میخوابم باز هم صبحها به سختی بیدار میشم و کارم رو با نیم ساعت تاخیر شروع میکنم. سر کار هم احساس خواب آلودگی و خستگی شدیدی دارم و راندمان کارم پایین اومده.

شاید شما هم تجربه کرده باشید. این جور مواقع که نمیتونی کار کنی میری سراغ خوندن خبر و حالت بدتر میشه. تصمیم میگیری که خبرخوندن رو در طول روز در دانشگاه حذف کنی. چند وقتی به این تصمیمت عمل میکنی ولی بعد از گذشت مدت کوتاهی  احساس خلاء وحشتناکی میکنی و وقتی از کار خسته شدی نمیدونی باید چکار کنی.

تصمیم میگیری یه کار مفید بکنی . مثلا تو بی بی سی زبان بخونی یا خبرهای جدید علمی رو بخونی  یا یک سرگرمی علمی جالب برای خودت جور کنی.  ولی کشش خبر خوندن تو بالاترین و روزآنلاین و فرارو و تابناک و ... اونقدر زیاده که هیچ کدوم اینها به دلت نمیچسبه و بعد از چند باری امتحان کردن ترکشون میکنی.بعد هم دچار درد وجدان میشی.

 اگر شما  هم چنین حالتی رو تجربه میکنید و دنبال رفعش هستید امیدوارم موفق باشید ....

پ ن ١: من میخوام از اول ماه آگوست تا اطلاع ثانوی از دست خودم به آزمایشگاه تخمیر دوطبقه دورتر از کامپیوترم پناه ببرم.

پ ن ٢: برای رفع کسلی و خواب آلودگی هم قراره طبق توصیه چند وبسایت برم سراغ رنگ درمانی و یک دسته گل نارنجی یا جند عدد پرتغال روی میز بگذارم.

پ ن ٣: با یک جستجوی سریع متوجه شدم  که کسلی و خستگی از علائم آنفولانزای خوکی نیست و من هنوز سالمم . البته فیزیکی ....

   + الهه جمالزاده - ٥:٠۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٧ امرداد ۱۳۸۸