دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

ترکیه

وقت نهار بحث پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا پیش اومد.

هلال (همکار ترکیه ای) گفت: فکر نمیکنم تا ۵٠ سال دیگه هم ترکیه عضو اتحادیه اروپا بشه. شاید هم هیچ وقت نشه.

هلال ادامه داد : با وجودی که ترکیه داره سعی میکنه تغییرات زیادی در قوانینش بخصوص قوانین کیفری بده ولی اتحادیه اروپا شرایط سخت تری برای ترکیه داره که یکیش پذیرفتن کشتار ارامنه به عنوان نسل کشی توسط ترکیه  است. ما هم هیچ وقت این رو نمیپذیریم.

روتخر (همکار هلندی) با همون چهره حق به جانب همیشگی گفت: البته که باید قبول کنه. مثل آلمان که جنایاتشو پذیرفت. مدارک زیادی هست که این نسل کشی رو ثابت میکنه

امراه (شوهر هلال) گفت: روتخر تو در جایگاهی نیستی که قضاوت کنی. مدارک دیگری هم هست که خلافش رو ثابت میکنه.

بحث نسل کشی دیگه ادامه پیدا نکرد.

آندره (همکار پرتغالی) گفت : اینها بهانه است.آلمان و فرانسه نمیخوان ترکیه به اتحادیه اروپا بپیونده. پس چرا به این راحتی کشورهای اروپای شرقی رو با اون همه مشکلات به عضویت میپذیره!

هلال گفت:  ترکیه یه کشور مسلمان است ولی کشورهایی مثل رومانی و کرواسی نه!

پ ن ١: چه خوبه که آدم یک طرفه به قاضی نره.

پ ن ٢: بنظر میاد علی رقم آزادی ظاهری که اون هم به زور قانونه آزادی بیان در ترکیه خیلی کمه.

پ ن ٣: هلال میگفت بهتر نیست به جای تکرار حوادث گذشته که چی شد و کی مقصر بود، به فکر مردم باشیم و بدون پیش زمینه قبلی  صلح و دوستی برقرار کنیم؟

 

   + الهه جمالزاده - ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ تیر ۱۳۸۸