دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

قصه های خوب برای بچه های خوب

شاید شما هم در کودکی  "مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب" را خوانده باشید . من از وقتی که شروع به خواندن کردم شماره های این مجموعه را به نوبت  از برادر بزرگترم هدیه میگرفتم تا شماره ١٢ که اگر اشتباه نکنم قصه های پیامبران بود. برادر بزرگم خیلی اهل مطالعه بود و هدیه هایش هم همیشه کتاب و مجلات کودک بود.

یادم میاد تا وقتی یک کتاب رو تمام نمیکردم خبری از کتاب بعدی نبود. بعدها فهمیدم که همه ١٢ جلد کتاب رو یکجا برایم خریده بودند و یکی یکی به من میدادند تا کتابی را نحوانده نگذارم.

در آن دوران به نویسنده کتاب توجه نمیکردم. چیزی که توجه میکردم جلدهای رنگارنگ کتابها و نقاشیهای داخل کتاب بود.  امروز که خبر درگذشت نویسنده کتابهای مورد علاقه ام را خواندم خاطرات کودکیم زنده شد ." مهدی آذریزدی" با زبانی شیرین و ساده مرا با قصه های کلیله و دمنه ، مثنوی معنوی و قرآن آشنا کرد و مرا به خواندن علاقه مند کرد.

شاید  روزی قصه های او را برای کودکانم بخرم.

 روحش شاد و یادش گرامی.

   + الهه جمالزاده - ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٩ تیر ۱۳۸۸