دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

ویزا

داره همون بلایی سرم میاد که چند وقت پیش برای گرفتن ویزا به سر بابای آیدا اومد. از ١ماه پیش برای ویزا اقدام کردم و نزدیکترین وقتی که برای مصاحبه تونستم بگیرم دیروز بود.

 ١٢ روز وقت دارم تا کنفرانس ولی نمیدونستم که فقط روزهای کاری حساب میشه و احتمالا اگر موفق به اخذ ویزای بریتانیای کبیر (دوست خوب کشورمون) بشم پاسپورتم ٣ روز بعد از شروع کنفرانس به دستم میرسه. آقایان و خانمهای محترم برگزارکننده کنفرانس هم نمیتونند مبلغ ثبت نام رو به من برگردونند و در نتیجه ٣۵٠ پوند بعلاوه هزینه ویزا و دوبار رفت و آمد به سفارت انگلیس در آمستردام از جیب مبارک خواهد رفت. استاد من هم مثل هانس (استاد بابای آیدا) سخی نیست.

راستی پاسپورت ایرانی از نظر اعتبار جهانی چندم بود؟....

 

 

   + الهه جمالزاده - ۳:٠٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸۸