دشت سپید


من در شهر گرگان متولد شدم و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان کوثر به اتمام رساندم. بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی بیوشیمی خیلی تلاش کردم به شهر محل تولدم برگردم و مشغول به کار بشم. ولی سرنوشت طور دیگری رقم خورد و من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به خارج از کشور آمدم و هم اکنون در کشور سرسبز و همیشه بارانی هلند زندگی میکنم. این وبلاگ از بدو ورود من به هلند ساخته شده و گوشه هایی از زندگی من و خانواده کوچکم رو بازگو میکنه.

احساس تعلق

امروز صبح با دو نفر از دوستانم برای دیدن یکی از دوستان ایرانی که تازه صاحب فرزند شده اند به شهر ایندهوون "Eindhoven" رفتیم. خوشبختانه به خاطر شبکه ریلی خوب هلند، دسترسی به دورافتاده ترین شهرها با قطار به راحتی امکان پذیره چه برسه به شهر مدرن و صنعتی مثل  Eindhoven که وقتی اسمش رو میشنوید به یاد فیلیپس می افتید.

برای کسی که از شهر کوچک دلفت با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر و یه مرکز شهر کوچک با چند تا خیابون باریک و چند شعبه کوچک فروشگاههای زنجیره ای به اایندهوون میره ، همه چیز جذاب تر بنظر میرسه بخصوص اگه ساختماهای شیک و بلند و مدرن رو دوست داشته باشه .  اما من هر وقت از دلفت خارج میشم احساس غربت میکنم.

بعد از گذشت 2.5 سال ، دلفت خانه دوم من محسوب میشه و نسبت به اون احساس تعلق خاطر میکنم. فکر میکنم هر وقت دلفت رو به قصد برگشت به ایران یا کشور دیگه ترک کنم، این احساس همیشه همراهم خواهد بود .چون دلفت با تمام خوبی ها و بدیهاش برای من آغاز یک زندگی جدید و تجربه های جدید بوده. تجربه هایی که ممکنه تمام زندگی من و خانواده ام رو تحت تاثیر قرار بده.

شما هم بعد از محل تولدتون به مکان دیگه ای احساس تعلق خاطر دارید؟

   + الهه جمالزاده - ٩:٤٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٩ بهمن ۱۳۸٧